Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Korea Płd. - Belgia. Komplet zwycięstw "Czerwonych diabłów" [RELACJA]

Paweł Słójkowski 26.06.2014
Belg Moussa Dembele walczy o piłkę z Kimem Shin-wookiem z Korei Południowej
Belg Moussa Dembele walczy o piłkę z Kimem Shin-wookiem z Korei Południowej, foto: PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

Belgowie wygrali z Koreą Południową 1:0 (0:0) i z kompletem zwycięstw awansowali do 1/8 finału mistrzostw świata.

Relacja na żywo:

90+3 - Koniec meczu. Belgia ma na swoim koncie komplet zwycięstw i pewnie awansuje do kolejnej fazy, gdzie zmierzy się z USA. Korea wraca do domu, zdobywając w trzech meczach zaledwie punkt.

90+2 - Vanden Borre popisuje się sztuczką techniczną, chwilę po niej jeden z Koreańczyków pokazał, że niezbyt przypadła mu do gustu ta próbka umiejętności "pod publiczkę". Belg opuścił boisko po faulu, ale powrócił na ostatnie sekundy.

Sztuczka Anthony'ego Vanden Borre:

90 min. - I już chwilę po wejściu na boisku grający z numerem 10 piłkarz miał swoją szansę. Mocno uderzył z ostrego kąta po krótkim zwodzie, ale Seung-gyu stanął na wysokości zadania.

88 min. - Koreańczycy wyglądają w ostatnich minutach na pogodzonych z losem, a na boisku pojawia się Eden Hazard

80 min. - Wilmots ma niesamowitego nosa do zmian. Bramka dla Belgów padła po strzale Origiego , który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Do bramki Vertonghena do siatki trafiali tylko zmiennicy.

78 min. - Gol dla Belgów! Origi potężnie uderza, bramkarz wypluwa piłkę, a Vertonghen znalazł się w polu karnym i dobił piłkę obok golkipera!

Tak trafia do siatki obrońca Tottenhamu Hotspur:

75 min. - Koreańczycy próbują wszystkich możliwych opcji. Uderzali już głową, nogą, liczyli na indywidualne akcje lub strzały z dystansu. Wciąz bez skutku.

68 min. - Fellaini dochodzi do strzału głową po wrzutce Mirallasa z rzutu rożnego, ale chybia. Było blisko otwarcia wyniku.

66 min. - Belgowie bronią się dobrze i szukają okazji do kontrataku, dobrze prezentuje się wprowadzony w drugiej połowie Origi.

59 min. - Dobra kontra Belgów , Mertens uderza , a Seung-gyu wybija piłkę do boku. Chwilę później Koreańczycy ruszają do ataku, a piłka trafia w poprzeczkę po strzale Shin-wooka!

50 min. - Koreańczycy mieli dobrą szansę, ale na drodze do strzelenia bramki po raz kolejny stanął Courtois .

48 min. - Belgowie bronią się od początku drugiej części spotkania, ale wciąż grają źle. Dembele otrzymuje bezsensowną żółtą kartkę. Nie ma pewnego miejsca w składzie, a takim zachowaniem na pewno nie przekona do siebie trenera Wilmotsa ...

46 min. - Zaczynamy drugą połowę. Koreańczycy muszą zaryzykować i sięgnąć po zwycięstwo, trener wprowadza drugiego napastnika na boisko.

45 min. - Koniec pierwszej połowy. Belgowie po raz kolejny nie czarowali, a w dodatku będą musieli radzić sobie w drugiej połowie bez Stevena Defoura , który "popisał się" brutalnym wejściem i został wyrzucony z boiska.

44 min. - Czerwona kartka dla Defoura ! Belgowie będą grać w dziesiątkę przez całą drugą połowę!

Idiotyczne zachowanie środkowego pomocnika, który skoczył wyprostowanymi nogami w interweniującego zawodnika Korei Południowej .

Okropne wejście Defoura:

38 min. - Koreańczycy zmuszeni do tego, żeby częściej faulować, okres dość brzydkiej i przerywanej przewinieniami gry.

32 min. - Bramkarz Belgów Thibaut Courtois rzadko pozwala wyprowadzić się z równowagi, ale tym razem jego obrońcom się to udało:

30 min. - Błąd Belgów przed polem karnym, strzał Koreańczyka , ale świetnie broni Courtois i wybija na rzut rożny. Korner to kolejne zagrożenie, z bramki piłkę wyekspediował Defour . Wciąż 0:0.

25 min. - Rewelacyjna okazja Mertensa , ale strzela wysoko nad bramką! Fatalnie skiksował, to powinno być 1:0 dla Belgii ...

20 min. - Mirallas wychodzi na czystą pozycję po podaniu Fellainiego , mija bramkarza, trafia do siatki... ale sędzia podniósł chorągiewkę. Belg był na spalonym.

15 min. - Dużo niedokładności w grze zawodników, brakuje płynności w grze, obie strony za szybko chcą przenosić akcje pod bramkę rywala.

7 min. - Jak na razie Belgowie wyglądają dobrze i prowadzą grę, Koreańczycy skupiają się na defensywie.

3 min. - Żywe tempo spotkania od początku, najpierw dobra akcja Mirallasa , a potem szybka akcja Koreańczyków , zakończona spalonym.

1 min. - Zaczynamy mecz! Vanden Borre, Defour, Januzaj i Lombaerts zadebiutują na mistrzostwach świata. Liczymy, że "Czerwone Diałby" wreszcie pokażą formę, którą zapowiadali przed mundialem.

21.55 - Przed nami jeszcze tylko hymny reprezentacji, losowanie stron i zaczniemy spotkanie Belgii i Korei Południowej.

21.45 - Kibice Korei nie stracili nadziei, liczą na to, że ich ulubieńcy zaskoczą Belgów:

21.15 - Belgowie wychodzą na boisko, ale to tylko rozgrzewka. Do meczu pozostało jeszcze 45 minut:

21.10 - Koreańczycy mają jeszcze szansę na awans - muszą jednak pokonać Belgów i liczyć na korzystne wyniki spotkania Rosji z Algierią . Piłkarze z Azji na pewno nie porzucili jeszcze swoich marzeń, ale w starciu z "Czerwonymi Diabłami" mało kto daje im szanse.

21.00 - Belgia wystąpi w mocno przemeblowanym składzie, trener Marc Wilmots będzie chciał wypróbować kilka innych wariantów przed meczem 1/8 finału.

W ostatnim meczu grupowym zadebiutuje młody piłkarz Manchesteru United, Adnan Januzaj . Do podstawowego składu wraca Mousa Dembele , nie zobaczymy natomiast Edena Hazarda , Romelu Lukaku i Vincenta Kompany'ego.

Napastnik, wypożyczony do Evertonu z londyńskiej Chelsea, nie grał dobrze w dwóch pierwszych meczach mistrzostw. W dodatku nie popisał się w meczu z Rosją, wściekając się podczas schodzenia z boiska.